You are currently viewing Jak wybrać odpowiednie trofeum?

Jak wybrać odpowiednie trofeum?

Masz świetny pomysł na zawody, albo może chcesz w wyjątkowy sposób nagrodzić swój zespół? W obu przypadkach przyda ci się dobry i ciekawy upominek, który będzie przypominał o tej wyjątkowej chwili. Może to być statuetka, puchar albo po prostu medal. Nie wiesz, jak wybrać odpowiedni model? Podpowiemy ci w poniższym wpisie!

Każdy z nas lubi być uhonorowany w specjalny sposób. Okazji może być wiele – urodziny, wygrana w konkursie, ważna rocznica, sukces w pracy albo po prostu docenienie za konkretne osiągnięcia. Puchary i inne trofea są też nieodzownym elementem zawodów i konkursów, ale by dobrze spełniły swoją rolę muszą być dobrane we właściwy sposób.

Medal czy puchar?

Organizując zawody potrzebujesz dla uczestników właściwych nagród, którymi uhonorujesz ich wysiłek. Doskonale w tej roli sprawdzą się medale – jest to stosunkowo tani gadżet reklamowy, który możesz udekorować dowolnym logo oraz motto i wręczyć go każdemu uczestnikowi.

Ale najlepsi zawodnicy zasługują na więcej i tu warto sięgnąć po puchar, który będzie dla nich doskonałym trofeum, które nie tylko będzie wspaniałą pamiątką, ale i dekoracją, która będzie budzić pozytywne skojarzenia.

Jak dobrać odpowiednie trofeum?

Ale trofea to nie tylko medale, ale również statuetki. Mimo, że podobnie jak puchary przeważnie wręczane są najlepszym, najważniejsze przy wyborze konkretnego rodzaju statuetki jest dostosowanie jej do charakteru zawodów lub konkursów.

Jeśli impreza, na której rozdajesz statuetki ma charakter oscarowej gali, warto wybrać coś podobnego, co idealnie nawiąże do ekskluzywnej nagrody. W zawodach łuczniczych postaw na strzałę, łuk lub tarczę, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego sportu.

Wybierając zatem odpowiedni kształt statuetki konieczne jest kierowanie się formą i rodzajem wydarzenia – dużym faux pas w przypadku zawodów łuczniczych byłoby wręczenie zawodnikom statuetki piłki, która dla odmiany idealnie sprawdzi się jako nagroda w wydarzeniu piłkarskim.

Pamiętaj też, że statuetki nie zawsze muszą być idealnym odwzorowaniem danej dyscypliny – niektóre posiadają dość neutralną formę, której charakter nadaje dedykacja. Skoro już przy dedykacji jesteśmy, jeśli zależy ci na dobrym upamiętnieniu wydarzenia, pamiętaj że grawer pełni tu bardzo ważną rolę – bycie „najlepszym pracownikiem roku 2023” nie będzie tak zapamiętane jak bycie „najlepszym pracownikiem roku 2023 w firmie XXX”.

Podsumowując – podczas wyboru trofeum, które będziesz wręczać weź pod uwagę nie tylko ilość nagród, ale przede wszystkim charakter imprezy i dopasuj puchar lub statuetkę do tego właśnie wydarzenia. Tylko wtedy masz pewność, że zbudujesz pozytywne skojarzenia, a twój pomysł będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę!